Reklam
Reklam

Kız Çocukları İçin Anlatımlı Renkli Örgü Elbise

  • 26 Aralık 2017
  • 169 kez görüntülendi.
Kız Çocukları İçin Anlatımlı Renkli Örgü Elbise

ARKA:   70 ilmek başlayın ve düz örgü örün.  8 sıra fuşya rengi ip ile,5 sıra pembe,3 sıra beyaz, 2 sıra bordo, 5 sıra fuşya, 5 sıra bordo, 5 sıra fuşya, 2 sıra beyaz, 5 sıra pembe, 2 sıra beyaz, 4 sıra bordo, 10 sıra fuşya, 6 sıra pembe, 2 sıra bordo, 5 sıra bordo, 2 sıra beyaz,2 sıra fuşya, 5 sıra bordo, 8 sıra fuşya, 2 sıra bordo rengi ip ile düz örgü örüyoruz. Pembe ipe geçiyoruz ve koltuk oyuntusunu yapmaya başlıyoruz.  6 sıra pembe öreceğiz. 6 sırada koltuk altı için giderken ve dönerken 3’er ilmek eksiltiyoruz. Diğer 4 sırada da 2+1 eksiltme yapıyoruz. 2 sıra beyaz, 2 sıra bordo, 5 sıra fuşya , 2 sıra beyaz, 5 sıra pembe, 2 sıra fuşya, 5 sıra bordo renk ip ile örüyoruz. Pembe ip ile 28 ilmek ördükten sonra bir ilmek eksiltme yapın ve sırayı sonuna kadar örün. Şişteki ilmekler 28’er ilmekten oluşan iki parça halini aldı. Bu iki parçayı ayrı ayrı öreceğiz. 3 sıra beyaz, 8 sıra fuşya, 2 sıra bordo, 4 sıra pembe ip ile örün ve kesin. Diğer 28 ilmeği de aynı şekilde örün.

ÖN: 70 ilmek başlayın. Koltuk altı kesimine kadar arka ile aynı örün. Koltuk altını  3+2+1+1 şeklinde kesin. Arka parçasındaki renk sıralarını ön parçada da uygulayın.  Yakayı “V” şeklinde kesin. Ön ve arka parçaları biribirine dikin ve arka kısmına düğme dikin.

Fırfırını yapmak için 180 ilmek başlayın.20 cm olana kadar fuşya renk ip ile haroşa örgü örün. Son sırada iki- üç sırada bir eksiltme yaparak  130 ilmek kalmasını sağlayın ve kesin. Fırfırı elbisenin altına dikin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ